Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Кур'єрська служба не видає ТТН на перевезення вантажу: що робити підприємству?

Юлія Гужел

22.02.2017 3020 0 1

Через що виник конфлікт: кур'єрська служба здійснює доставку різних вантажів для підприємства-замовника. При цьому факт перевезення такого вантажу оформляється не товарно-транспортною накладною (далі – ТТН), а експрес-накладною.

Як учинити підприємству: переконатися, що види відправлень і послуги, надавані даною кур'єрською службою, є поштовими відправленнями та поштовими послугами відповідно. У противному разі перевезення є вантажними, тому ТТН повинна бути оформлена.

Які документи оформляє кур'єрська служба

Доставка різних вантажів такими кур'єрськими службами, як «Нова пошта», «ІнТайм» та іншими аналогічними компаніями, міцно ввійшла в наше життя. Це зручно, швидко та відносно недорого. Такими послугами користуються як фізичні, так і юридичні особи.

При відправленні вантажу необхідно правильно заповнити документи на перевезення. Наявність таких документів допоможе відстежити вантаж та відшукати його в разі необхідності. Крім того, юрособам надто важливо підтвердити витрати на доставку первинними документами, адже від них залежить і повнота бухгалтерського обліку, і оподаткування.

Зазвичай на сайтах таких компаній у відкритому доступі є форми договорів на надання послуг із перевезень, які вони укладають зі своїми контрагентами-юрособами. У цих договорах завжди зазначено, на підставі яких документів приймається товар від відправника вантажу (замовника послуги), і якими документами підтверджується факт наданих послуг. Наприклад, «Нова пошта» приймає товар на підставі експрес-накладної, факт надання послуг підтверджується актом, а оплата доставки здійснюється на підставі рахунка-фактури.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали