• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як провести інвентаризацію дебіторської та кредиторської заборгованості

Ольга Папінова

26.09.2018 2270 0 1

У консультації розповімо про порядок проведення інвентаризації дебіторської і кредиторської заборгованості та про відображення її результатів в обліку.

Інвентаризація дебіторської та кредиторської заборгованості здійснюється шляхом звіряння документів і записів у реєстрах бухобліку. У ході цієї процедури підприємства повинні перевірити обґрунтованість сум, відображених на відповідних рахунках, документально оформити отримані результати та відобразити наслідки інвентаризації в обліку.

Інвентаризація заборгованості складається з декількох етапів. Розглянемо кожний із них докладніше.

Узгодження заборгованості між підприємствами (у т. ч. із підприємцями)

Інвентаризація заборгованості (розрахунків із контрагентами) повинна бути проведена до дати балансу (до 31 грудня) у тримісячний період (п. 10 розд. І Положення № 879).

При інвентаризації розрахунків шляхом документальної перевірки встановлюється правильність та обґрунтованість сум дебіторської і кредиторської заборгованості. У рамках цієї процедури підприємства-кредитори повинні передати дебіторам виписки з аналітичних рахунків про їх заборгованість (складаються в довільній формі). Роль такої виписки може зіграти акт звірки розрахунків, у якому вказуються: дата та номер договору, укладеного між підприємствами, а також сума заборгованості. Підприємство може скористатися формою акта, наведеною в додатку 1 до Наказу № 148/234/383. Підприємства-дебітори повинні підтвердити заборгованість або заявити свої заперечення. При цьому строк підтвердження/спростування ними сум заборгованості Положенням № 879 не визначено.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали