Як підприємству поміняти назву: 9 важливих кроків
Ситуація. Засновники ТОВ вирішили перейменувати підприємство, переслідуючи мету підвищити прибутковість бізнесу. При цьому організаційно-правова форма підприємства не зміниться (це, як і раніше, буде ТОВ). У зв'язку із цим виникли питання, що та як потрібно буде зробити і які документи оформити.
Дійсно, для бізнесу назва підприємства має дуже велике значення. Адже недарма говорять «як корабель назвеш, так він і попливе»... А необхідність поміняти назву виникає з різних причин. Наприклад, через те, що в іншого підприємства з невтішною репутацією дуже схожа назва і клієнти плутають підприємства. Законодавство не вказує власникам бізнесу, у зв'язку з чим вони можуть перейменовувати свої підприємства. Ось тільки при перейменуванні потрібно буде дотримати декілька законодавчих правил, про які ми й поговоримо в цій консультації.
Звернемося до норм Цивільного кодексу (далі – ЦК). У ст. 90 ЦК передбачено, що будь-яка юрособа повинна мати найменування, яке складається з двох частин: інформації про організаційно-правову форму і назви.
Аналогічна вказівка щодо найменування юрособи наведена у ст. 16 Закону від 15.15.03 р. № 755-IV (далі – Закон № 755).
Наприклад, назва підприємства – Гном. Додаємо організаційну форму й отримуємо найменування: ТОВ «Гном».
Не заблукайте в поняттях! Є різниця між термінами «найменування» і «назва». Якщо застосовувати шкільні граматичні категорії, то назва – це ім’я власне. Завжди пишеться з великої букви.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року