• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як підприємству поміняти назву: 9 важливих кроків

19.12.2019 364 0 0

Ситуація. Засновники ТОВ вирішили перейменувати підприємство, переслідуючи мету підвищити прибутковість бізнесу. При цьому організаційно-правова форма підприємства не зміниться (це, як і раніше, буде ТОВ). У зв'язку із цим виникли питання, що та як потрібно буде зробити і які документи оформити.

Дійсно, для бізнесу назва підприємства має дуже велике значення. Адже недарма говорять «як корабель назвеш, так він і попливе»... А необхідність поміняти назву виникає з різних причин. Наприклад, через те, що в іншого підприємства з невтішною репутацією дуже схожа назва і клієнти плутають підприємства. Законодавство не вказує власникам бізнесу, у зв'язку з чим вони можуть перейменовувати свої підприємства. Ось тільки при перейменуванні потрібно буде дотримати декілька законодавчих правил, про які ми й поговоримо в цій консультації.

Звернемося до норм Цивільного кодексу (далі – ЦК). У ст. 90 ЦК передбачено, що будь-яка юрособа повинна мати найменування, яке складається з двох частин: інформації про організаційно-правову форму і назви.

Аналогічна вказівка щодо найменування юрособи наведена у ст. 16 Закону від 15.15.03 р. № 755-IV (далі – Закон № 755).

Наприклад, назва підприємства – Гном. Додаємо організаційну форму й отримуємо найменування: ТОВ «Гном».

Не заблукайте в поняттях! Є різниця між термінами «найменування» і «назва». Якщо застосовувати шкільні граматичні категорії, то назва – це ім’я власне. Завжди пишеться з великої букви.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали