Як відобразити в обліку гарантійні зобов’язання за товарами
Як відкрити торгівлю: документи, процедура, бухоблік і розрахунки
Торговельна діяльність для підприємств: документи, процедура, бухоблік і розрахунки
У консультації розглянемо, які саме гарантії надаються покупцям товару згідно із законодавством, а також яким чином потрібно відображати в обліку гаранта витрати на виконання гарантійних зобов’язань.
Як випливає із ч. 5 ст. 269 ГК, якість товару в цілому гарантує його виробник. І якщо не буде доведено, що дефекти виробу виникли через порушення покупцем правил експлуатації або зберігання даного виробу, то постачальник (виробник) зобов’язаний за свій рахунок усунути такі дефекти або замінити неякісний виріб на якісний. Але за однієї умови: якщо покупець неякісного товару звернеться до постачальника (виробника) такого товару протягом гарантійного строку.
Гарантійний строк – це строк, протягом якого продавець гарантує якість товару (ч. 2 ст. 675 ЦК). Такий строк повинен бути зазначений у документах на товар (договорі, техпаспорті, техумовах).
Згідно зі ст. 676 ЦК перебіг гарантійного строку починається з моменту передачі товару покупцеві, якщо інше не встановлено договором купівлі-продажу. Також гарантійний строк:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року