Як оформити прощення боргу в умовах воєнного стану
У період дії воєнного стану багато суб’єктів господарювання (далі – СГ) втратили можливість належним чином виконувати свої договірні зобов’язання : сплатити передбачену договором суму, поставити товар і т. д. Причини у кожного свої: у когось згорів склад, у когось заблоковані рахунки або призупинена діяльність через відсутність замовлень.
У даному випадку ми маємо справу з форс-мажорними обставинами. Згідно з цивільним законодавством наявність таких обставин звільняє від відповідальності за неналежне виконання зобов’язань, але не від виконання самих зобов’язань. Тому кожен СГ шукає свої шляхи виходу з непростої ситуації, що склалася. Один з таких виходів – прощення боргу. Але для його реалізації потрібна наявність бажання кредитора пробачити борг своєму контрагентові-боржникові. Якщо таке бажання є, то виникає запитання: як такі відносини правильно оформити? У консультації розглянемо всі запитання, що виникають у зв’язку з оформленням прощення боргу.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року