Зміни в порядку ліцензування видів діяльності
Нововведення законодавства – 2020: довідник бухгалтера
З 18.12.19 р. набули чинності зміни, які внесені до Закону від 02.03.15 р. № 222-VIII (далі - Закон № 222) і стосуються, зокрема, порядку ліцензування видів господарської діяльності. Згідно з новими правилами ліцензіат може оскаржити рішення про призупинення дії ліцензії, а у випадку несвоєчасної сплати за видання ліцензії її тепер не анулюють, а призупиняють строк дії. Також із 18.12.19 р. набули чинності зміни, унесені до ст. 164 КУпАП, якою передбачено нові штрафи за порушення законодавства у сфері ліцензування. Про ці та багато інших змін розповімо в консультації.
Зміни до Закону № 222 були внесені Законом від 02.10.19 р. № 139-IX (далі - Закон № 139) (у частині вдосконалення порядку ліцензування господарської діяльності). Так, одні терміни було підкориговано, а інші – додано. Наведемо основні з них.
Зокрема, спрощено визначення ліцензії. Згідно зі ст. 1 Закону № 222 це право суб’єкта господарювання (далі – СГ) на провадження виду або частини виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню.
Нагадаємо: раніше під ліцензією мався на увазі запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців і громадських формувань (далі – ЄДР) про рішення органу ліцензування щодо наявності в СГ права на провадження визначеного ним виду госпдіяльності, що підлягає ліцензуванню.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року