Виконавчий напис нотаріуса: як стягнути заборгованість
Читайте за темою:
Порядок стягнення та облік списання боргів
Вчинення нотаріусом виконавчому напису – це нотаріальна дія, яка полягає в посвідченні права стягувача на стягнення грошових сум або витребування від боржника майна. Мета вчинення виконавчого напису – надання стягувачу можливості в позасудовому порядку стягнути з боржника його борг. Як це зробити та в яких випадках можна скористатися таким способом, ми й розповімо в консультації.
Згідно зі ст. 87 Закону від 02.09.93 р. № 3425-XII (далі - Закон № 3425) нотаріуси ставлять виконавчі написи на документах, що підтверджують наявність заборгованості, для стягнення грошових сум або витребування від боржника майна.
Перелік документів, за якими стягнення заборгованості здійснюється в безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів, затверджений постановою КМУ від 29.06.99 р. № 1172 (далі - Постанова № 1172) і передбачає, що суб’єкти господарювання можуть стягувати, зокрема:
- заборгованість за нотаріально засвідченими договорами, які передбачають сплату коштів, звернення стягнення на заставлене майно;
- заборгованість за підставами, що випливають із кредитних відносин;
- заборгованість, що випливає з відносин, пов’язаних з авторським правом;
- об’єкт лізингу за лізинговим договором, яким передбачене повернення об’єкта лізингу в безспірному порядку;
- заборгованість з орендної плати за користування державним і комунальним майном;
- заборгованість за векселями, опротестованими нотаріусами у встановленому законом порядку;
- заборгованість за аграрними розписками;
- заборгованість із виплати дивідендів.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року