Ситуація. У склад нашого підприємства потрапила ракета, яку випустили з території країни-агресора. У результаті все майно, яке зберігалося на складі, було знищене, через що підприємство не змогло вчасно виконати свої договірні зобов’язання. Факт форс-мажорних обставин будемо засвідчувати сертифікатом ТПП, готуємо документи. Інвентаризацію провели за місяць після цієї події.
Запитання. Яка дата має бути зазначена у сертифікаті ТПП як початок виникнення форс-мажорних обставин – дата попадання ракети у склад чи дата проведення інвентаризації на місці складу?
Коротка відповідь. Уважаємо, що як дата виникнення форс-мажорних обставин у сертифікаті має бути зазначена дата знищення майна підприємства (дата попадання ракети у склад). А дата складання документа про проведення інвентаризації у цьому випадку є вторинною, оскільки форс-мажорні обставини почалися в момент влучення ракети у склад (адже саме в цей момент майно підприємства було знищено, що унеможливило виконання договірних зобов’язань).