Майно підприємства знищено внаслідок ракетного удару: з якої дати настав форс-мажор?
Ситуація. У склад нашого підприємства потрапила ракета, яку випустили з території країни-агресора. У результаті все майно, яке зберігалося на складі, було знищене, через що підприємство не змогло вчасно виконати свої договірні зобов’язання. Факт форс-мажорних обставин будемо засвідчувати сертифікатом ТПП, готуємо документи. Інвентаризацію провели за місяць після цієї події.
Запитання. Яка дата має бути зазначена у сертифікаті ТПП як початок виникнення форс-мажорних обставин – дата попадання ракети у склад чи дата проведення інвентаризації на місці складу?
Коротка відповідь. Уважаємо, що як дата виникнення форс-мажорних обставин у сертифікаті має бути зазначена дата знищення майна підприємства (дата попадання ракети у склад). А дата складання документа про проведення інвентаризації у цьому випадку є вторинною, оскільки форс-мажорні обставини почалися в момент влучення ракети у склад (адже саме в цей момент майно підприємства було знищено, що унеможливило виконання договірних зобов’язань).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року