Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Майно підприємства знищено внаслідок ракетного удару: з якої дати настав форс-мажор?

16.11.2023 150 0 1

Ситуація. У склад нашого підприємства потрапила ракета, яку випустили з території країни-агресора. У результаті все майно, яке зберігалося на складі, було знищене, через що підприємство не змогло вчасно виконати свої договірні зобов’язання. Факт форс-мажорних обставин будемо засвідчувати сертифікатом ТПП, готуємо документи. Інвентаризацію провели за місяць після цієї події.

Запитання. Яка дата має бути зазначена у сертифікаті ТПП як початок виникнення форс-мажорних обставин – дата попадання ракети у склад чи дата проведення інвентаризації на місці складу?

Коротка відповідь. Уважаємо, що як дата виникнення форс-мажорних обставин у сертифікаті має бути зазначена дата знищення майна підприємства (дата попадання ракети у склад). А дата складання документа про проведення інвентаризації у цьому випадку є вторинною, оскільки форс-мажорні обставини почалися в момент влучення ракети у склад (адже саме в цей момент майно підприємства було знищено, що унеможливило виконання договірних зобов’язань).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали