• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Фінансова допомога: облікові нюанси

Отримана фінансова допомога виручить суб'єкта господарювання у випадку, коли тимчасова відсутність коштів може спричинити зупинення господарської діяльності, застосування санкцій за невиконання грошових зобов'язань і т. п. У консультації розглянемо облік фінансової допомоги в її отримувача та особи, яка її надала.

Із точки зору ЦК надання поворотної фінансової допомоги (далі – ПФД) є видачею безпроцентної позики (ст. 1046–1050). Договір позики обов'язково укладається в письмовій формі, якщо позикодавцем є юрособа. За бажанням сторін він може бути завірений нотаріально.

Зазначимо, що згідно зі ст. 1048 ЦК договір позики є процентним (якщо законом або договором не встановлено інше). Тому в договорі про надання фіндопомоги потрібно вказувати, що вона є безпроцентною. Надавати безпроцентну позику мають право як юридичні, так і фізичні особи (резиденти та нерезиденти).

У договорі про надання ПФД повинен бути зазначений строк і порядок її повернення. Якщо строк повернення ПФД у договорі не прописано або передбачено, що ПФД повинна бути повернута в момент пред'явлення вимоги про її повернення, то суму допомоги потрібно повернути позикодавцю в 30-денний строк із дати пред'явлення вимоги (ст. 1049 ЦК). Це слід ураховувати при визначенні початку перебігу строку позовної давності в разі, якщо виникнуть проблеми з поверненням ПФД.

Зазначимо, що договором може бути встановлено, що допомога поверненню не підлягає, тобто є безповоротною фінансовою допомогою (далі – БФД). До договору про надання БФД застосовуються положення договору дарування (ст. 719–722 ЦК).

Якщо ПФД повернуто вчасно

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали