Фінансова допомога: облікові нюанси
12.12.2017 2808 0 4
Отримана фінансова допомога виручить суб'єкта господарювання у випадку, коли тимчасова відсутність коштів може спричинити зупинення господарської діяльності, застосування санкцій за невиконання грошових зобов'язань і т. п. У консультації розглянемо облік фінансової допомоги в її отримувача та особи, яка її надала.
Із точки зору ЦК надання поворотної фінансової допомоги (далі – ПФД) є видачею безпроцентної позики (ст. 1046–1050). Договір позики обов'язково укладається в письмовій формі, якщо позикодавцем є юрособа. За бажанням сторін він може бути завірений нотаріально.
Зазначимо, що згідно зі ст. 1048 ЦК договір позики є процентним (якщо законом або договором не встановлено інше). Тому в договорі про надання фіндопомоги потрібно вказувати, що вона є безпроцентною. Надавати безпроцентну позику мають право як юридичні, так і фізичні особи (резиденти та нерезиденти).
У договорі про надання ПФД повинен бути зазначений строк і порядок її повернення. Якщо строк повернення ПФД у договорі не прописано або передбачено, що ПФД повинна бути повернута в момент пред'явлення вимоги про її повернення, то суму допомоги потрібно повернути позикодавцю в 30-денний строк із дати пред'явлення вимоги (ст. 1049 ЦК). Це слід ураховувати при визначенні початку перебігу строку позовної давності в разі, якщо виникнуть проблеми з поверненням ПФД.
Зазначимо, що договором може бути встановлено, що допомога поверненню не підлягає, тобто є безповоротною фінансовою допомогою (далі – БФД). До договору про надання БФД застосовуються положення договору дарування (ст. 719–722 ЦК).
Якщо ПФД повернуто вчасно
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року