• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Дисконтування заборгованостей

22.01.2020 875 0 2

Нововведення законодавства – 2020: довідник бухгалтера

Зміни-2020: будь на хвилі!

У консультації розглянемо зміни, що стосуються обліку довгострокових дебіторської та кредиторської заборгованостей, а також основні облікові нюанси, пов’язані із цими змінами.

Глобальні зміни в обліку довгострокових заборгованостей/зобов’язань викликані тим, що норми п. 12 П(С)БО 10 і п. 10 П(С)БО 11, які раніше стосувалися тільки обліку процентних довгострокових заборгованостей/зобов’язань, тепер поширюються й на безпроцентні довгострокові заборгованості/зобов’язання. Наказ Мінфіну від 16.09.19 р. № 379, що набув чинності із 29.10.19 р., забрав із тексту названих норм П(С)БО застереження про проценти.

Тому починаючи з 29.10.19 р. підприємства повинні відображати в балансі за теперішньою вартістю як процентні, так і безпроцентні довгострокові заборгованості та зобов’язання.

Зверніть увагу: нововведення стосуються всіх підприємств, навіть якщо вони підпадають під категорію мікро- або малих підприємств – винятки для них нацстандартами не передбачені. І звичайно ж, не має значення, яку систему оподаткування застосовує платник податків.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали