Нововведення законодавства – 2020: довідник бухгалтера
У консультації розглянемо зміни, що стосуються обліку довгострокових дебіторської та кредиторської заборгованостей, а також основні облікові нюанси, пов’язані із цими змінами.
Глобальні зміни в обліку довгострокових заборгованостей/зобов’язань викликані тим, що норми п. 12 П(С)БО 10 і п. 10 П(С)БО 11, які раніше стосувалися тільки обліку процентних довгострокових заборгованостей/зобов’язань, тепер поширюються й на безпроцентні довгострокові заборгованості/зобов’язання. Наказ Мінфіну від 16.09.19 р. № 379, що набув чинності із 29.10.19 р., забрав із тексту названих норм П(С)БО застереження про проценти.
Тому починаючи з 29.10.19 р. підприємства повинні відображати в балансі за теперішньою вартістю як процентні, так і безпроцентні довгострокові заборгованості та зобов’язання.
Зверніть увагу: нововведення стосуються всіх підприємств, навіть якщо вони підпадають під категорію мікро- або малих підприємств – винятки для них нацстандартами не передбачені. І звичайно ж, не має значення, яку систему оподаткування застосовує платник податків.