Чим допоможе виконавча служба в роботі з боргами
Читайте за темою:
Порядок стягнення та облік списання боргів
У вас на руках рішення господарського суду, згідно з яким боржник повинен повернути вам певну суму. Однак він відмовляється добровільно сплатити борг. У такому випадку ви маєте право звернутися до виконавчої служби за примусовим виконанням судового рішення. У консультації ми розповімо, на які нюанси складання виконавчого документа слід звернути увагу, щоб це не призвело до затягування процедури стягнення боргу, а також розглянемо етапи виконавчого провадження.
Згідно із ч. 1 ст. 327 ГПК виконання судового рішення здійснюється на підставі наказу, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції. Такий наказ є виконавчим документом і повинен відповідати вимогам, які встановлені до виконавчого документа ст. 4 Закону від 02.06.16 р. № 1404-VIII (далі - Закон № 1404).
Судовий наказ повинен містити:
- назву та дату видання, найменування органу, П. І. Б. та посаду посадової особи, яка видала документ;
- дату прийняття та номер рішення, згідно з яким видано документ;
- повне найменування (для юросіб) або П. І. Б. (для фізосіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження/адресу місця проживання або перебування (для фізосіб), дату народження боржника-фізособи;
- ідентифікаційний код юрособи в ЄДР – стягувача та боржника (для юросіб – за наявності);
- реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізосіб, які у встановленому порядку відмовилися від прийняття такого номера та мають відповідну позначку в паспорті) боржника (для фізосіб – платників податків);
- резолютивну частину рішення, що передбачає заходи його примусового виконання;
- дату набуття чинності судового рішення;
- строк пред’явлення рішення до виконання.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року