Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Послуги від нерезидентів: облік та оподаткування

15.08.2018 1317 0 3

У цій консультації розповімо, як відображаються в бухобліку операції з отримання послуг від нерезидентів і який порядок оподаткування таких послуг.

Залежно від характеру послуг/робіт їх вартість може бути включена до складу первісної вартості необоротних активів (Дт 15) або запасів (Дт 20, 22, 28), якщо роботи або послуги пов'язані із придбанням таких активів (п. 8 П(С)БО 7, п. 11 П(С)БО 8, п. 9 П(С)БО 9).

Якщо витрати неможливо прямо пов'язати з доходом, то вони відображаються в складі витрат того звітного періоду, у якому були здійснені (п. 7 П(С)БО 16). При цьому вид витрат – прямі (Дт 23), загальновиробничі (Дт 91), адміністративні (Дт 92), збутові (Дт 93) або інші (Дт 94) – також визначається залежно від мети використання робіт або послуг.

До складу первісної вартості необоротних активів або запасів вартість робіт і послуг також включається за фактом підписання акта або іншого документа, що підтверджує їх виконання та надання (п. 8 П(С)БО 7, п. 11 П(С)БО 8, п. 9 П(С)БО 9). Курс НБУ, виходячи з якого розраховується вартість робіт або послуг у гривневому еквіваленті, визначається за нормами П(С)БО 21.

Якщо першою подією за договором було:

  • перерахування передоплати, то вартість робіт або послуг визнається за курсом НБУ на початок дня перерахування передоплати. Якщо передоплата була перерахована частинами, то вартість робіт або послуг визначається в сумі авансових платежів із застосуванням валютних курсів з урахуванням послідовності отримання таких платежів (п. 6 П(С)БО 21);
  • підписання акта (іншого документа) – вартість робіт або послуг визнається за курсом НБУ на початок дня дати такої операції (п. 5 П(С)БО 21).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали