Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Послуги нерезидентам: облік та оподаткування

15.08.2018 1431 0 3

У цій консультації розповімо, як відображаються в бухобліку операції з надання послуг нерезидентам і який порядок оподаткування таких послуг.

Дохід від виконання робіт або надання послуг визнається виходячи зі ступеня завершеності операції на дату балансу, якщо результат операції може бути достовірно оцінено (п. 10 П(С)БО 15). Найчастіше дохід відображається в бухобліку на дату підписання акта виконаних робіт (наданих послуг), який підтверджує обсяг виконаних робіт (наданих послуг) і містить їх вартість (п. 10, 11 П(С)БО 15). При цьому факт отримання передоплати за роботи або послуги не приводить до виникнення доходу в бухобліку (п. 6.4 П(С)БО 15). Курс НБУ, за яким буде розрахований дохід у гривневому еквіваленті, визначається згідно з нормами П(С)БО 21.

Якщо першою подією за договором було:

  • надходження передоплати, то дохід визнається за курсом НБУ на початок дня її надходження на розподільчий рахунок (субрахунок 316). Якщо передоплата була отримана частинами, дохід від реалізації робіт (послуг) визнається в сумі авансових платежів із застосуванням валютних курсів з урахуванням послідовності отримання таких платежів (п. 6 П(С)БО 21);
  • підписання акта (іншого документа) – дохід визнається за курсом НБУ на початок дня дати такої операції (п. 5 П(С)БО 21).

Якщо першою подією було підписання акта або іншого документа, то грошова дебіторська заборгованість нерезидента є монетарною статтею, а це значить, що за нею розраховуються курсові різниці на дату балансу (якщо на цю дату заборгованість залишилася непогашеною) і дату господарської операції (п. 8 П(С)БО 21).

Дохід від курсової різниці відображається за кредитом субрахунка 714 «Дохід від операційної курсової різниці», а витрати – за дебетом субрахунка 945 «Витрати від операційної курсової різниці».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали