Митний режим тимчасового вивезення та облік ПДВ
Акценти цієї статті:
- умови поміщення товарів у митний режим тимчасового вивезення;
- порядок сплати митних платежів;
- оформлення податкової накладної (далі – ПН) і відображення в декларації з ПДВ операції з вивезення товарів;
- завершення митного режиму тимчасового вивезення.
Умови і порядок поміщення товарів у митний режим тимчасового вивезення викладені в гл. 19 Митного кодексу (далі – МК).
Тимчасове вивезення – це митний режим, згідно з яким українські товари або транспортні засоби комерційного призначення вивозяться за межі митної території України (далі – МТУ) з умовним повним звільненням від обкладення митними платежами і без застосування заходів нетарифного регулювання ЗЕД-операцій (ч. 1 ст. 113 МК).
Майте на увазі! Товари, вивезені з України із застосуванням митного режиму тимчасового вивезення, підлягають зворотному ввезенню в митному режимі реімпорту до завершення встановленого строку – без змін, за винятком звичайного зносу в результаті їх використання.
Якщо в митний режим тимчасового вивезення були поміщені транспортні засоби комерційного призначення (далі – ТЗ), вони можуть підлягати техобслуговуванню і ремонту в країні, куди були вивезені, якщо така необхідність виникла протягом строку перебування у цьому митному режимі (ст. 116 МК).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року