• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Коли припиняється нарахування курсових різниць на залишок інвалюти на рахунку в ліквідовуваному банку

Ольга Целуйко

06.04.2016 225 0 2

На момент упровадження в банку тимчасової адміністрації на поточному валютному рахунку підприємства знаходилася інвалюта. Згодом банк був ліквідований (виключений з ЄДР). Як відображати в обліку операції із залишком коштів на валютному рахунку з моменту визнання банку неплатоспроможним до моменту його ліквідації?

Нагадаємо, що перш ніж банк ліквідують за ініціативою НБУ, він проходить стадії проблемності та неплатоспроможності. Проблемний банк перебуває під наглядом НБУ, проте в цьому періоді клієнт працює зі своїми коштами на рахунках у звичайному порядку.

Якщо показники роботи проблемного банку не покращилися, НБУ приймає рішення про визнання такого банку неплатоспроможним. Наступного дня після прийняття цього рішення регулятор передає управління таким банком Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд), який упроваджує в банку тимчасову адміністрацію. Мета цього заходу – вивести неплатоспроможний банк із ринку протягом трьох (а для системно важливих банків – шести) місяців із дати публікації на сайті Фонду оголошення про запровадження тимчасової адміністрації.

У період тимчасової адміністрації в банку діє мораторій на задоволення вимог вкладників та інших кредиторів банку (до останніх належать, зокрема, комерційні підприємства, що мають рахунки в такому банку) (п. 1 ч. 5 ст. 36 Закону від 23.02.12 р. № 4452-VI «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», далі – Закон № 4452).

Яким повинен бути облік у період дії мораторію?

Отже, на дату впровадження тимчасової адміністрації в банку у підприємства є залишок на поточному рахунку. На період мораторію цей залишок заморожують. Готівку зняти не можна, перерахувати безготівково на користь інших осіб – теж не можна. Правда, якщо гроші надійдуть на рахунок, їх можна буде використовувати, але тільки в межах суми, що надійшла (п. 5 ч. 6 ст 36 Закону № 4452).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали