• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Імпорт-експорт товарів на суму до 150 євро: що з ПДВ?

21.02.2020 533 0 0

Акценти цієї статті:

  • за яких умов у разі ввезення-вивезення товарів відсутній об'єкт оподаткування;
  • чи потрібно нараховувати компенсуючі податкові зобов'язання з ПДВ при експорті дешевих товарів.

Почнемо з правил, зафіксованих у ч. 1, 2 ст. 234 Митного кодексу. Там сказано, що товари (за винятком підакцизних), які переміщаються (пересилаються) через митну територію України (далі – МТУ) на адресу одного отримувача (юридичної або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника в міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного отримувача (юридичної або фізичної особи) в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника в міжнародних експрес-відправленнях, якщо їх сумарна фактурна вартість не перевищує еквівалент 150 євро, не є об'єктом обкладення митними платежами, а порядок їх обкладення ПДВ регулюється нормами Податкового кодексу (далі – ПК).

Нагадаємо, що фактурна вартість товарів — це ціна товарів, що переміщуються через МТУ, зазначена в рахунку (рахунку-фактурі, рахунку-проформі тощо) або іншому документі, яким визначається вартість товару (п. 2 Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 30.05.12 р. № 651).

Далі розглянемо особливості обкладення ПДВ операцій з увезення-вивезення товарів, установлені ПК.

Вивезення за межі МТУ товарів, митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, не є об'єктом обкладення ПДВ (пп. 196.1.16 ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали