Імпорт-експорт товарів на суму до 150 євро: що з ПДВ?
Акценти цієї статті:
- за яких умов у разі ввезення-вивезення товарів відсутній об'єкт оподаткування;
- чи потрібно нараховувати компенсуючі податкові зобов'язання з ПДВ при експорті дешевих товарів.
Почнемо з правил, зафіксованих у ч. 1, 2 ст. 234 Митного кодексу. Там сказано, що товари (за винятком підакцизних), які переміщаються (пересилаються) через митну територію України (далі – МТУ) на адресу одного отримувача (юридичної або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника в міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного отримувача (юридичної або фізичної особи) в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника в міжнародних експрес-відправленнях, якщо їх сумарна фактурна вартість не перевищує еквівалент 150 євро, не є об'єктом обкладення митними платежами, а порядок їх обкладення ПДВ регулюється нормами Податкового кодексу (далі – ПК).
Нагадаємо, що фактурна вартість товарів — це ціна товарів, що переміщуються через МТУ, зазначена в рахунку (рахунку-фактурі, рахунку-проформі тощо) або іншому документі, яким визначається вартість товару (п. 2 Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 30.05.12 р. № 651).
Далі розглянемо особливості обкладення ПДВ операцій з увезення-вивезення товарів, установлені ПК.
Вивезення за межі МТУ товарів, митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, не є об'єктом обкладення ПДВ (пп. 196.1.16 ПК).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року