• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Давальницька переробка іноземної сировини в Україні

Юлія Гужел

14.11.2017 612 0 1

У митний режим переробки на митній території України (далі – МТУ) поміщаються іноземні товари за умови подальшого реекспорту продуктів переробки. У консультації розглянемо особливості оформлення операцій із переробки іноземної давальницької сировини, а також їх відображення в обліку.

Переробка давальницької іноземної сировини в Україні регулюється нормами гл. 23 МК. До товарів, поміщених у митний режим переробки, не застосовуються заходи нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (тобто не встановлюються обмеження та заборони, спрямовані на захист внутрішнього ринку, захист прав споживачів і т. д.). Увезення іноземних товарів здійснюється з умовним повним звільненням від сплати митних платежів.

При переробці забороняється використання українських товарів (крім палива та енергії), на які встановлено вивізне мито (наприклад, відходи та лом чорних металів згідно із Законом № 216).

Українськими вважаються товари, які (п. 61 ч. 1 ст. 4 МК):

  • повністю вироблені на МТУ, не містять у своєму складі товарів, увезених з-за кордону. Товари, виготовлені з товарів, що не знаходяться у вільному обігу в Україні, не є українськими;
  • увезені в Україну та випущені у вільний обіг;
  • вироблені з товарів, перелічених вище.

При цьому іноземними вважаються всі інші товари, що не є українськими, і товари, які втратили статус українських відповідно до МК (п. 15 ч. 1 ст. 4 МК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали