Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Навіщо підприємцеві вести кадрову документацію?

У чому питання: якщо підприємець уклав і зареєстрував у центрі зайнятості трудові договори з найманими працівниками, чи зобов'язаний він як роботодавець вести ще якусь кадрову документацію?

Коротка відповідь: не зобов'язаний, але якщо працівників декілька – зручніше і безпечніше, коли кадрова документація ведеться.

У чому зручність для роботодавця

Нагадаємо, що трудовий договір між підприємцем і найманим працівником укладається за формою, затвердженою наказом Мінпраці та соцполітики від 08.06.01 р. № 260 (далі – Наказ № 260), і реєструється в центрі зайнятості.

Прямо трудове законодавство не зобов'язує підприємця вести ще й кадрову документацію. Проте мати такі документи – на користь самого роботодавця. Це дозволить:

  • отримати необхідні додаткові відомості про працівника, які не відображаються в трудовому договорі;
  • зафіксувати виконання сторонами взаємних прав та обов'язків, передбачених трудовим договором і нормами трудового законодавства.

Кадрова документація – це документи, які складаються у процесі трудових правовідносин між роботодавцем і працівником. Наприклад, при прийнятті та звільненні працівника, обліку відпрацьованого ним часу, наданні працівникам відпусток, направленні їх у відрядження, переведенні або переміщенні на інше робоче місце.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали