Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Види та тривалість перевірок підприємців, які проводяться державною фіскальною службою

Згідно зі ст. 75 ПК органи державної фіскальної служби (далі – податкові органи) мають право прийти до підприємця з документальною, фактичною та камеральною перевірками.

Предметом документальних (планових і позапланових) перевірок є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати всіх передбачених ПК податків і зборів, а також дотримання роботодавцями вимог законодавства щодо укладення трудових договорів, оформлення трудових відносин із працівниками (найманими особами). Під час такої перевірки у підприємця можуть перевірити податкові декларації, первинні документи.

Зверніть увагу, що документальна перевірка може проводитися (1.3 Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.03.14 р. № 395):

за місцем провадження підприємницької діяльності фізособою;

у приміщенні податкового органу, у таких випадках:

– на запрошення податківців;

– за бажанням підприємця.

Фактична перевірка проводиться за місцем фактичного провадження підприємцем діяльності. Посадові особи податкового органу мають право перевірити дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку проведення розрахункових і касових операцій, наявності дозвільних документів (ліцензій, патентів). Крім того, вони можуть перевірити, чи всіх осіб, які працюють у підприємця, належним чином оформлено (чи укладено з ними трудові договори). Також може бути проведено хронометраж господарських операцій, за результатами якого складається довідка (п. 80.8 ПК).

Під час камеральної перевірки перевіряються дані, зазначені в податкових деклараціях. Зверніть увагу: така перевірка проводитьсяу приміщенні податкового органу, а не за місцем провадження господарської діяльності підприємцем.

Для наочності подамо в таблиці строки проведення податкових перевірок.

Тривалість податкових перевірок

Вид
перевірки

Категорія
платника податків*

Основний строк
проведення перевірки

Максимальний строк
продовження перевірки, р. д.

1

2

3

4

Документальна планова

Суб'єкт малого підприємництва (далі – СМП)

10 робочих днів
(далі – р. д.)

5 р. д.

Середній

20 р. д.

10 р. д.

Документальна позапланова

СМП

5 р. д.**

2 р. д.

Середній

10 р. д.

5 р. д.

Фактична

Не залежить від категорії платника податків

10 діб

5 діб

* Визначається відповідно до критеріїв, наведених у ст. 55 ГК, згідно з якими:

– до СМП належать фізособи - підприємці, у яких середня кількість працівників за календарний рік не перевищує 50 людей і річний дохід не перевищує суму, еквівалентну 10 млн. євро, визначену за середньорічним курсом НБУ;

– до середніх платників податків належать фізособи - підприємці, у яких показники перевищують зазначені вище критерії для СМП.

** Тривалість позапланової перевірки (3 р. д.) встановлено для фізосіб - підприємців, які не мають найманих працівників і відповідають критеріям, установленим п. 82.2 ПК.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали