Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Облік основних засобів і нематеріальних активів у підприємця-загальносистемника

29.10.2019 495 0 1

Довідник підприємця: приклади, схеми, зразки

Підприємець у своїй діяльності може використовувати належні йому нерухомість, автотранспорт, земельні ділянки та інше майно. Також він може орендувати подібні об’єкти. Зрозуміло, що підприємець зацікавлений у тому, щоб включити затрати на придбання, ремонт, експлуатацію таких об’єктів до складу витрат. Як це правильно зробити, щоб не порушити вимоги ст. 177 ПК, ви дізнаєтесь із консультації.

Визначення основних засобів (далі – ОЗ) ст. 177 ПК не містить. Значить, згідно з пп. 14.1.138 ПК до ОЗ відносяться об’єкти, які відповідають таким умовам:

  • об’єкт – це матеріальний актив, у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр;
  • об’єкт призначений для використання в господарській діяльності платника податків;
  • вартість об’єкта перевищує 6 000 грн і поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зносом, а очікуваний строк корисного використання (експлуатації) з дати введення в експлуатацію перевищує рік (або операційний цикл, якщо він більше року).

Важливо! Не відноситься до об’єктів ОЗ вартість землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних та архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 6 000 грн, невиробничих ОЗ і нематеріальних активів (далі – НА).

Визначення об’єкта НА беремо з п. 4 П(С)БО 8: це актив, який не має матеріальної форми і може бути ідентифікований. Перелік НА наведено в п. 5 цього стандарту.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали