• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємець на загальній системі отримав дохід за договором комісії: як заповнити Книгу?

Підприємець, який застосовує загальну систему оподаткування, виступає комісіонером з продажу товарів за договором комісії. Як йому слід відображати ці операції в Книзі обліку доходів і витрат?

Як відомо, договір комісії належить до посередницьких договорів. Згідно з його умовами одна сторона (комісіонер) зобов'язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату зробити один або декілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента (ст. 1011 Цивільного кодексу). За надані послуги комітент виплачує комісійну винагороду. Розмір і порядок її виплати сторони зазначають у договорі.

Важлива умова: товар, що надійшов комісіонерові від комітента, залишається власністю останнього. Тобто комісіонер лише розпоряджається товаром комітента, але не стає його власником. Звідси і треба виходити, коли йдеться про доходи комісіонера.

Будь-які спеціальні правила оподаткування посередницьких договорів у підприємців на загальній системі оподаткування в Податковому кодексі (далі – ПК) відсутні. Отже, нашому підприємцеві, коли він підраховуватиме свій оподатковуваний дохід, слід керуватися загальними нормами ПК.

Так, згідно з п. 177.2 ПК, доходом уважається виручка у грошовій і негрошовій формі, а витратами – документально підтверджені витрати, пов'язані з отриманням такого доходу. Об'єктом оподаткування є чистий дохід, тобто різниця між виручкою і витратами.

Крім того, у пп. 164.1.3 ПК надане визначення загального оподатковуваного доходу фізосіб. І тут сказано, що це дохід, отриманий фізособою-підприємцем від господарської діяльності, визначається відповідно до ст. 177 ПК.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали