Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Підприємець-єдинник та його наймані працівники

16.10.2018 1567 0 2

Єдиний податок для юридичних і фізичних осіб

Фізособи-підприємці, які провадять господарську діяльність на спрощеній системі оподаткування, найчастіше потребують допомоги найманих працівників. При цьому законодавством установлені обмеження щодо кількості найманих працівників для єдинників. Про ці обмеження, порядок оформлення найманих працівників підприємцем, порядок ведення трудових книжок і багато іншого розповімо в даній консультації.

Наймати працівників можуть тільки платники єдиного податку (далі – ЄП) другої і третьої груп. Єдинники першої групи мати найманих працівників не можуть.

Згідно з п. 291.4 ПК у платників ЄП другої групи може бути не більше 10 найманих працівників, а от для єдинників третьої групи кількість найманих працівників не обмежена.

Зверніть увагу! Тут мається на увазі саме загальна кількість працівників, які одночасно перебувають у трудових відносинах із фізособою-підприємцем, а не їх середньооблікова чисельність. У розрахунок не беруться співробітники, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, а також у відпустці для догляду за дитиною до трьох (шести) років (пп. 291.4.1 ПК).

При недотриманні допустимої чисельності працівників єдиннику доведеться перейти на загальну систему оподаткування. І зробити це треба буде з 1-го числа місяця, що настає за звітним періодом, у якому була перевищена кількість працівників (пп. 298.2.3 ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали