Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи може підприємець – єдинник другої групи займатися ремонтом автомобілів за страховими випадками?

Підприємець – єдинник другої групи здійснює технічне обслуговування і ремонт автотранспортних засобів (код виду діяльності за КВЕД – 45.20). Чи має право він отримувати страхові відшкодування від страхових компаній для проведення ремонтів автомобілів приватних осіб?

Так, має право, якщо договірні документи оформлено правильно.

Пояснимо докладніше. І спочатку пригадаємо про заборони. Податковим кодексом (далі – ПК) установлено, що єдинники другої групи мають право надавати послуги, у тому числі побутові, платникам єдиного податку та/або населенню (пп. 2 п. 291.4 ПК). Тобто для них діє обмеження за суб'єктним складом їх контрагентів. А це означає, що єдинники другої групи не мають права надавати послуги страховим компаніям (оскільки останні не можуть бути єдинниками і, звичайно ж, не є населенням). Інші обмеження, установлені ПК (зокрема, п. 291.5 ПК), не мають відношення до нашої ситуації. Тому ми на них не зупинятимемося.

Тепер розглянемо докладніше правовідносини, що виникають у ході ремонту автомобілів за рахунок коштів страхових компаній. У цій ситуації задіяно два договори.

Договір № 1 – договір страхування, укладений між власником автомобіля і страховою компанією, за умовами якого страхова компанія здійснює виплату при настанні страхового випадку. Це відносини страхування, які регламентуються:

  • Законом від 07.03.96 р. № 85/96-ВР «Про страхування» (далі – Закон № 85);
  • Законом від 01.07.04 р. № 1961-IV «Про обов'яз­кове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (далі – Закон № 1961).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали