Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як єдиннику обрати групу

29.10.2019 2228 0 1

Довідник підприємця: приклади, схеми, зразки

Єдиний податок для юридичних і фізичних осіб

Ця тема цікавить фізосіб-підприємців та юросіб, які тільки починають свою господарську діяльність або змінюють систему оподаткування (переходять із загальної на спрощену). Потенційні платники єдиного податку можуть вибирати собі групу із чотирьох існуючих. При цьому кожна група має свої особливості та обмеження, і, щоб правильно обрати групу, вам потрібно зрозуміти, чи зможете ви відповідати встановленим критеріям, чи будуть вони вигідні для вас. Для цього треба відповісти, зокрема, на такі запитання:

  • чим саме ви хочете займатися: які товари продавати (виробляти), які послуги (роботи) надавати (виконувати);
  • хто буде споживачем ваших товарів (послуг) – фізособи чи юрособи;
  • скільки найманих працівників вам буде потрібно;
  • який планується річний грошовий обіг.

Після того як ви відповісте на ці запитання, можна приступати до вибору групи платників єдиного податку. Щоб вам легше було приймати рішення, розглянемо умови знаходження в кожній із груп, а також обмеження, яких доведеться дотримуватися.

Як уже було зазначено вище, для кожної групи платників єдиного податку (далі – ЄП) установлені свої критерії (п. 291.4 ПК). У таблиці покажемо, як залежно від кількості найманих працівників та обсягу річного доходу суб’єкт господарювання (далі – СГ) може обрати ту або іншу групу єдинників.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали