• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Єдинник-фізособа продає свій автомобіль підприємству: які наслідки для єдинника?

07.09.2018 1719 0 0

Підприємець – єдинник другої групи, який займається продажем продуктів харчування, у серпні продав свій легковий автомобіль підприємству платникові податку на прибуток. Договірна вартість автомобіля – 300 000 грн. А сума доходу єдинника від підприємницької діяльності з початку року на дату продажу автомобіля становить 1 300 000 грн. У зв'язку із цією ситуацією виник ряд запитань.

Чи може продаж особистого автомобіля стати причиною вимушеного виходу підприємця зі спрощеної системи?

Ні, не може.

Запитання про можливий вихід зі спрощеної системи могло виникнути у підприємця із двох причин:

  • перша – єдинникам заборонено займатися продажем підакцизних товарів (пп. 3 пп. 291.5.1 Податкового кодексу, далі – ПК). А саме таким товаром і є легковий автомобіль (п. 215.1 ПК);
  • друга – обсяг річного доходу в єдинника другої групи не може перевищувати 1 500 000 грн. (пп. 2 п. 291.4 ПК). Інакше єдиннику доведеться сплатити із суми такого перевищення єдиний податок (далі – ЄП) за підвищеною ставкою 15 % і з наступного кварталу (у нашому випадку – з 1 жовтня) або перейти до третьої групи платників ЄП, або піти на загальну систему оподаткування (пп. 1 п. 293.4, пп. 2 п. 293.8, пп. 1 п. 298.2.3 ПК). У нашому випадку у зв'язку з продажем автомобіля загальний дохід фізособи становитиме як мінімум 1 600 000 грн. (1 300 000 грн. + 300 000 грн.), що перевищує гранично допустиму суму. Саме тому підприємець побоюється вилетіти з лав спрощенців.

Проте всі вищенаведені обмеження в нашій ситуації не працюють. Пояснимо, чому це так.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали