• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Звільнення суб’єкта господарювання від сплати земельного податку

09.07.2018 2077 0 3

Багато підприємств та ФОПів, що мають у власності нерухомість здають її в оренду. При цьому, більшість з них обрали спрощену систему оподаткування.

Згідно з п.п.4) п.297.1 ст.297 ПКУ, платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку 1-3 груп для провадження господарської діяльності та платниками єдиного податку 4-ої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

Разом із тим, Верховний Суд України, а за ним і ВС (новий) формували практику, за якою здача в оренду нерухомості не звільняє спрощенця від сплати земельного податку.

ВС виходив з того, що :  « … спрощена система оподаткування не звільняє суб'єкта господарювання від виконання податкових зобов'язань зі сплати податків, встановлених у пункті 297.1 частини 297 Податкового кодексу України, а запроваджує інші умови, порядок та механізм їх сплати, а також встановлює можливість відновлення їх сплати на загальних підставах у разі недотримання умов оподаткування за спрощеною системою. Умовою несплати земельного податку за зазначеною системою оподаткування є те, що суб'єкт господарювання, який є власником чи користувачем земельної ділянки, використовує цю землю для проведення господарської діяльності. Можливість звільнення від сплати цього податку за інших умов, наприклад, коли окремо надається в найм будівля, її частина чи нежиле приміщення без земельної ділянки, на якій розміщена перелічена нерухомість, не встановлена».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали