• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оптимізація оподаткування: законний шлях та виправданий ризик

31.10.2018 1606 0 2

Роль договору доручення (довіреності) в оподаткуванні

На Роль договору доручення (довіреності) в оподаткуванні день у бізнесі при декларуванні податків досить поширеним є гасло «правила для того, щоб їх порушувати». Однак, така манера ведення бізнесу призводить до свавілля та безладу. Це зовсім не означає, що не можна займатися оптимізацією податків – можна, але у рамках чинного законодавства України. А правила, у свою чергу, що існують в оподаткуванні потрібно брати на озброєння і правильно їх застосувати з урахуванням можливостей, які дозволені цими ж правилами. Звісно ці можливості не безмежні, але вони є достатніми, щоб заощаджувати кошти шляхом зменшення податкового навантаження. 

У даній статті на прикладах, які взятті з емпіричного досвіду, буде висвітлено, які задачі можна вирішити за допомогою договору доручення (довіреності) в оподаткуванні. Однак, перш ніж розглядати значення договору доручення (довіреності) в оподаткуванні – слід зробити короткий екскурс у цивільному законодавстві та з’ясувати цивільно-правову природу договору доручення.

Так, відповідно до ст. 1000 Цивільного кодексу України (далі – ЦК) за договором доручення одна сторона (повірений) зобов'язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії. Правочин, вчинений повіреним, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов'язки саме для довірителя.

Пунктом 3 ч. 1 ст. 1006 цього Кодексу передбачено, що повірений зобов'язаний негайно передати довірителеві все одержане у зв'язку з виконанням доручення. Згідно з ч.1 ст.1002 ЦК визначено, що повірений має право на плату за виконання свого обов'язку за договором доручення, якщо інше не встановлено договором або законом.

Водночас у ст. 1007 ЦК імперативно вказано, що довіритель зобов'язаний видати повіреному довіреність на вчинення юридичних дій, передбачених договором доручення. Також Довіритель зобов'язаний, якщо інше не встановлено договором:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали