Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи потрібно для позапланової перевірки погодження з ДРС на її проведення?

19.04.2018 675 0 0


Кажуть, що при кожній позаплановій перевірці будь-яким органом необхідно запитувати погодження з Державною регуляторною службою (далі – ДРС) на її проведення. Чи це так?


Не зовсім. Пояснимо докладніше.

Законом від 03.11.16 р. № 1728-VIII «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон № 1728) до 31.12.18 р. установлено мораторій на проведення контролюючими органами планових перевірок у сфері господарської діяльності (ст. 2).

Але дія цього мораторію поширюється не на всі державні органи контролю. Перелік таких органів затверджено постановою КМУ від 18.12.17 р. № 1104. Серед них, зокрема, ДФС та її територіальні органи, Держархбудінспекція та її органи, Держгеонадра, Держгеокадастр та його територіальні органи, Держпраці та його територіальні органи, Держпродспоживслужба та її територіальні органи.

Утім ці винятки не врятують підприємство від візиту інших перевіряючих, наприклад з МВД. Так, згідно із Законом № 1728 до кінця 2018 року право здійснювати позапланові заходи державного нагляду (контролю) виникає з підстав, наведених у ст. 3 цього Закону. Найпоширенішою підставою є обґрунтоване звернення фізособи про порушення підприємством її законних прав. Ключовим тут є слово «обґрунтоване», тобто звернення теж перевіряється.

Проте на підставі одного звернення перевірка не буде законною, потрібно додатково отримати погодження ДРС. Порядок та форму погодження на проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав затверджено спільним наказом Мінекономрозвитку і торгівлі та ДРС від 20.01.17 р. № 56/5.

Отже, відповідно до Закону № 1728 перевірка на підставі звернення фізособи буде правомірною, якщо (ст. 3, 4):

  • контролюючий орган отримав погодження з ДРС на проведення перевірки;
  • ДРС оприлюднила таке погодження на своєму офіційному веб-сайті.

Таким чином, якщо до суб’єкта господарювання завітають із позаплановою перевіркою, призначеною на підставі письмової скарги фізособи, то окрім направлення на перевірку та службового посвідчення перевіряючі зобов’язані додатково пред’явити погодження з ДРС. Суб’єкт господарювання має отримати копію такого погодження, а його достовірність можна перевірити на офіційному веб-сайті ДРС. Завважимо, що сайт ДРС уже містить погодження на 2018 рік.

За відсутності на сайті ДРС пред’явленого погодження підприємство має право відмовити в допуску до перевірки перевіряючих, адже проведення позапланової перевірки без оприлюднення погодження ДРС забороняється (ст. 4 Закону № 1728).

Висновок: погодження з ДРС на проведення позапланового заходу контролю має бути у перевіряючих, якщо підставою для цього заходу є обґрунтоване звернення фізособи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав. В інших випадках погодження не вимагається.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали