• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Науково-технічне опрацювання та передання документів в архів

22.01.2019 411 0 0

Продовжуємо серію публікацій, пов’язаних із науково-технічним опрацюванням та переданням на зберігання архівних документів підприємства, що перебуває в ліквідації. У цій частині розглянемо етапи опрацювання документів, починаючи з експертизи цінності та закінчуючи переданням документів до архівної установи. Особливу увагу приділимо порядку передання архівних документів підприємства, що перебуває у процесі ліквідації, у разі якщо архівна установа висуває ліквідатору додаткові умови прийняття на зберігання архівних документів.

Насамперед нагадаємо: ч. 3 ст. 48 Закону від 14.05.92 р. №.2343-XII «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі – Закон № 2343) передбачає, що спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері архівної справи та діловодства або уповноважена ним архівна установа зобов’язані прийняти архівні документи банкрута на зберігання без додаткових умов.

У ст. 38 Закону № 2343 визначено, що з моменту винесення господарським судом постанови про визнання підприємства банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції в разі можливості її продажу, за винятком укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) в належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо.

Крім того, усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси підприємства-банкрута.

Як передбачено ст. 41 Закону № 2343, ліквідатор продає майно банкрута, а кошти, які надходять під час проведення ліквідаційної процедури, зараховуються на основний (ліквідаційний) рахунок боржника. З основного рахунку здійснюються виплати кредиторам, унесеним до реєстру вимог кредиторів, у порядку черговості, визначеному цим Законом. 

Отже, погашення вимог кредиторів згідно із затвердженим реєстром вимог кредиторів та витрат ліквідатора на проведення ліквідаційної процедури (у т. ч. на впорядкування та зберігання архівних документів) здійснюється за рахунок коштів, отриманих від реалізації майна банкрута, стягнення дебіторської заборгованості тощо.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали