Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна змінити узгоджену ціну товару через зміну валютного курсу?

Покупець і постачальник уклали договір постачання, у якому зазначили, що оплата товару проводиться протягом 30 календарних днів із моменту постачання. Вартість товару визначена в еквіваленті іноземної валюти. Оплата в гривнях, але сума оплати розраховується виходячи з валютного курсу на момент постачання.
Постачальник відвантажив товар покупцеві, а покупець оплатив отриманий товар за курсом на момент відвантаження товару. Після цього постачання курс інвалюти зріс, унаслідок чого вартість товару в гривнях теж стала більшою. Тому постачальник вимагає змінити умови договору, що стосуються як уже оплаченого постачання товару, так і майбутніх постачань. Він хоче зазначити в договорі, що сума оплати в гривнях повинна розраховуватися виходячи з валютного курсу на момент оплати товару. Чи правомірна ця вимога постачальника?

Ні, неправомірно. Пояснимо чому.

Ціна поставленого і вже оплаченого товару не може бути змінена. Згідно із ч. 3 ст. 632 Цивільного кодексу (далі – ЦК) заборонено змінювати ціну договору після його виконання. А у нас товар був поставлений постачальником і оплачений покупцем, тобто в цій частині обидві сторони виконали свої зобов'язання за договором.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали