Земельний податок: як подати декларацію в середині року
Чому виникло це запитання? Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) і землекористувачі. З 1 липня 2020 року до їх числа входять і платники єдиного податку (далі – ЄП), які здають в оренду земельні ділянки та/або інші об'єкти нерухомості, розташовані на цих земельних ділянках. Хоча раніше всі платники ЄП, які використовували земельні ділянки в господарських цілях (крім єдинників четвертої групи, що використовують земельні ділянки для ведення сільськогосподарського товарного виробництва), звільнялися від сплати земельного податку на підставі ст. 297 Податкового кодексу (далі – ПК). Таким чином, багато єдинників раптово стали платниками земельного податку.
Для кого ця консультація? Для тих, хто зіткнувся з необхідністю подати декларацію із земельного податку (далі – декларація) серед календарного року.
Спочатку розповімо про показники, які вам знадобляться для заповнення декларації.
Усі земельні ділянки підлягають нормативній грошовій оцінці (далі – НГО), яку проводять органи місцевого самоврядування. Для нарахування земельного податку базою оподаткування є:
- або НГО земельної ділянки з урахуванням коефіцієнта індексації;
- або площа земельної ділянки, якщо НГО не проведено (п. 271.1 ПК).
Згідно з п. 271.2 ПК рішення місцевої ради стосовно НГО земельних ділянок повинні офіційно оприлюднюватися відповідними органами місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, у якому планується застосування цієї оцінки або її зміна (плановий період). Інакше НГО застосовується не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року