• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

З якого періоду операція є контрольованою відповідно до нового переліку держав?

Николай Мишин

10.07.2015 160 0 0

Розпорядження КМУ від 14.05.15 р. № 449-р (далі – Розпорядження № 449) набуло чинності з 14 травня. З цього дня втратило чинність розпорядження КМУ від 25.12.13 р. № 1042 (далі – Розпорядження № 1042). Підприємство у квітні отримало товар від нерезидента, який не числився в Переліку, наведеному в додатку до Розпорядження № 1042 (далі – Перелік № 1042), але який виявився в Переліку, наведеному в додатку до Розпорядження № 449 (далі – Перелік № 449). Виходить, що з 14.05.15 р. операції з таким нерезидентом стали контрольованими. Чи вважати контрольованою поставку від такого нерезидента в квітні? Чи враховувати таку поставку для загального обсягу операцій за 2015 рік, а в Звіт включати тільки операції, починаючи з 14.05.15 р.?

У Перелік № 449 увійшло 4 нових держави (території), яких не було в Переліку № 1042. Це Австрійська Республіка, Особливий адміністративний район Китаю Гонконг, Ніуе (держава в південній частині Тихого океану (Полінезія) та Туркменістан.

Згідно з п. 5 Указу Президента від 10.07.97 р. № 503/97 «Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності» нормативно-правові акти Кабміну набирають чинності з моменту їх прийняття, якщо більш пізній строк набрання ними чинності не передбачено в цих актах. У Переліку № 449 відсутнє застереження щодо дати набрання чинності, отже, воно набуло чинності з 14.05.15 р.

Таким чином, у 2015 звітному році контрольованими операціями з нерезидентами, зареєстрованими в Австрійській Республіці, Ніуе, Туркменістані та Особливому адміністративному районі Китаю Гонконг, визнаються господарські операції, здійснені в період із 14 травня по 31 грудня 2015 року.

Відповідно до абзацу третього пп. 39.2.1.7 Податкового кодексу (далі – ПК) для розрахунку вартісного критерію контрольованих операцій ураховується виключно обсяг групи господарських операцій, які передбачені пп. 39.2.1.1–39.2.1.3 і 39.2.1.5 ПК, тобто які відповідають критерію контрольованих.

Отже, операції платника податків із контрагентом, зареєстрованим в одній із цих держав (територій), які здійснені у квітні 2015 року, не є контрольованими операціями у 2015 звітному році та їх сума не враховується для розрахунку загального обсягу операцій із цим контрагентом у 2015 році.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

З якого періоду операція є контрольованою відповідно до нового переліку держав?