Пояснення до звітності з податку на прибуток
26.06.2017 965 0 1
У деяких випадках платники податків зацікавлені в тому, щоб декларація з податку на прибуток та/або додатки до неї надійшли контролюючому органу разом з інформацією, що пояснює значення деяких показників. Розглянемо ситуації, коли пояснення до декларації бажані або необхідні, а також наведемо зразки таких пояснень.
Якщо платник при складанні звітності виявив, що діюча форма декларації з податку на прибуток (затверджена Наказом № 467, далі – декларація) не дозволяє йому правильно, згідно з нормами ПК, визначити податкові зобов'язання, він має право (п. 46.4 ПК):
- повідомити про це податкову службу в спеціально відведеному місці декларації;
- доповнити декларацію відповідними додатками (доповненнями).
Для реалізації такого права платника в декларації передбачена спеціальна таблиця для пояснень. У разі її заповнення тут потрібно проставити відмітку про наявність доповнень (воно може бути не одне) і коротко викласти їх суть. Самі доповнення подаються на окремих аркушах у вигляді додатків до декларації, складених у довільній формі, із поясненням мотивів їх подання. Кількість таких аркушів указується знизу таблиці для пояснень. Додатки заповнюються на тій самій мові, що й декларація (на українській), адже вони є її невід'ємною частиною і будуть використовуватися контролюючим органом при аналізі показників декларації.
Зазначимо, що згідно з п. 46.4 ПК платник податків, який подає звітність в електронній формі, доповнення теж повинен подавати в електронній формі.
Водночас платник податків може обмежитися коротким викладом у таблиці для пояснень причин нестандартного заповнення декларації і не подавати при цьому додаткові додатки. Головне, щоб суть сказаного була зрозуміла перевіряючим.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року