Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Переплата з податку на прибуток: що робити платникові податків

Розглянемо звичну ситуацію: підприємство, яке в минулих податкових періодах отримувало прибуток, у першому кварталі 2014 року має збиток. Оскільки підприємство вносило авансові платежі з податку на прибуток, директор вважає, що тепер утворилася переплата. Виникає запитання: як підприємство може повернути цю суму?

Людмила Бабенко,
експерт з бухгалтерського обліку та оподаткування

У разі фактичної переплати податків підприємство має право розраховувати на повернення коштів. Повертати гроші чи ні — керівництво вирішує самостійно у кожному конкретному випадку.

Платник податку, який сплачує авансові внески, за підсумками першого кварталу звітного року не отримав прибутку або мав збиток. Цілком обґрунтовано він може забажати повернути сплачені до бюджету суми. Проте загальний порядок повернення податкової переплати у цьому випадку застосовувати не можна. Єдине, на що можна сподіватися, — це звільнення від авансових внесків у другому —четвертому кварталах звітного (податкового) року. Свої податкові зобов’язання такий платник визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік (п 57.1 ПК). Якщо підприємство упродовж року отримає прибуток, сума податку зменшуватиметься на суму вже сплачених авансових внесків.

Чому аванс — не переплата?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали