Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Звітність юрособи-єдинника

Як і всі юридичні особи, юрособи-єдинники повинні вести бухгалтерський облік господарських операцій і складати фінансову звітність. Крім того, вони зобов'язані у встановлений строк подавати контролюючому органу податкову декларацію. Розглянемо особливості складання та подання звітності юрособами – платниками єдиного податку (далі – ЄП).

Юрособи-єдинники за своїми показниками (річний обсяг доходу та кількість працюючих на підприємстві) теоретично можуть бути суб'єктами:

  • малого підприємництва;
  • мікропідприємництва;
  • середнього підприємництва.

Нагадаємо, до суб'єктів малого підприємництва відносяться суб'єкти господарювання, у яких середня кількість працівників за календарний рік не перевищує 50 чоловік і річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суми, еквівалентної 10 млн євро за середньорічним курсом НБУ. У суб'єктів мікропідприємництва середня кількість працівників за календарний рік не повинна перевищувати 10 чоловік, а річний дохід – суму, еквівалентну 2 млн євро за середньорічним курсом НБУ (ч. 3 ст. 55 Господарського кодексу України).

Зазначимо, що з урахуванням досить високого курсу НБУ відносно євро всі єдинники за річним обсягом доходу могли б уважатися суб'єктами мікропідприємництва (граничний обсяг доходу для платника ЄП становить 5 млн грн.). Не вписатися в цю категорію можуть тільки єдинники третьої групи з кількістю працівників більше 10 чоловік, адже для цієї групи чисельність працівників не обмежена.

Згідно з пп. 2 п. 2 розд. І положення (стандарту) бухгалтерського обліку 25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва», затвердженого наказом Мінфіну України від 25.02.2000 р. № 39, юрособи-єдинники як суб'єкти малого підприємництва, які ведуть спрощений бухоблік доходів і витрат, або як суб'єкти мікропідприємництва, повинні подавати органам статистики Спрощений фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва (форми № 1-мс і № 2-мс). На нашу думку, цей звіт потрібно подавати один раз за підсумками року. Такий висновок можна зробити на підставі п. 2 порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000 р. № 419 (далі – Порядок № 419), яким для суб'єктів мікропідприємництва передбачене подання фінзвітності один раз на рік.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали