Заокруглення загальних сум розрахунків готівкою: зустрічаємо виклик часу
Відповіді на актуальні запитання щодо правил заокруглення
Як Вам відомо, 01.07.2018 року застосовуються заокруглення загальних сум розрахунків готівкою. На жаль, Державні органи не видали чіткі наказів та інструкцій, як правильно це робити. Мовчать і експерти, які, певно, бояться виглядати смішними у випадку помилкових (з точку зору державних органів) рекомендацій.
Але найбільше страждають бухгалтери, які не знають як правильно діяти. Я не боюся виглядати смішно, адже знаю, що не помиляється лише той, хто нічого (і головне – вчасно) не робить.
Зараз, спробуємо розібратися разом, виходячи з логіки нормативних актів.
Змінюємо ціну
Першою, звичайно приходить думка про зміну ціни, шляхом зміни торгівельної націнки. Так, можна видати наказ про те, що торгова націнка становить сума Х, при цьому така сума заокруглюється до значення, що дорівнює одному десятковому значенню після коми. Може, ціна у 100,00 грн. не так радісно сприйметься покупцями, як 99,99 грн., але позбавить продавця зайвих клопотів. Та й покупця вже звикли, що 1 копійку, а те й 10 навряд отримають як решту.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року