Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

ПДВ для неприбутківців – коли він обов’язковий

22.12.2018 2326 0 1

Фінзвітність, плата за землю, податок на нерухомість, транспортний податок, ПДВ, форма 20-ОПП

Неприбуткова організація як юрособа може бути платником ПДВ (п. 180.1 Податкового кодексу, далі – ПК). Причому реєстрація платником такого податку жодним чином не впливає на її перебування в Реєстрі неприбуткових установ та організацій (див. листи ДФС від 11.12.15 р. № 26444/6/99-99-19-02-02-15, ГУ ДФС в Одеській області від 25.03.16 р. № 618/10/15-32-12-01-14) (Див.: Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затверджений постановою КМУ від 13.07.16 р. № 440. – Прим. ред.). Реєстрація може бути як добровільна, так і обов’язкова. З’ясуємо, чи потрібно неприбутковій організації реєструватися платником ПДВ.

Якщо неприбуткова організація вирішить зареєструватися платником ПДВ добровільно, то вона має подати до органу ДФС відповідну заяву (див. рис. 1). І тут існує певна умова: така заява має бути подана не пізніше ніж за 20 календарних днів до того місяця, з якого неприбуткова організація хоче бути платником ПДВ. Отже, якщо неприбуткова організація хоче бути платником ПДВ з лютого наступного року, то їй слід потурбуватися про подання відповідної заяви до органу ДФС протягом першої декади січня прийдешнього року.

Рис.1. Реєстрація неприбуткової організації платником ПДВ

Щодо обов’язкової реєстрації платником ПДВ, то ПК висуває певні вимоги, зображені на рис. 1 Така реєстрація відбувається в разі, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів або послуг, що підлягають оподаткуванню, нарахована (сплачена) неприбутковій організації протягом 12 календарних місяців, перевищує 1млн грн. Водночас такій організації слід не забути подати до відповідного органу ДФС заяву щодо обов’язкової реєстрації платником ПДВ не пізніше 10-го календарного дня за місяцем такого перевищення.

Отже, для ствердної відповіді на запитання, чи обов’язково неприбутковій організації реєструватися платником ПДВ, мусять зійтися кілька пазлів. По-перше, має відбутися постачання товарів або послуг. Визначення цих понять наведено у відповідних підпунктах ст. 14 ПК (див. рис.2).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали