Як повернути надміру сплачений ЄСВ
26.06.2017 4094 0 1
У платників ЄСВ може виникнути ситуація, коли внесок сплачено в більшому розмірі або помилково. У консультації розповімо, коли ЄСВ можна повернути і що для цього треба зробити, а також наведемо зразок заяви про повернення ЄСВ.
Згідно із ч. 13 ст. 8 Закону № 2464 помилково сплачені суми ЄСВ зараховуються у сплату майбутніх платежів або повертаються платнику. Механізм і строки повернення встановлено Порядком № 6.
Суми ЄСВ зараховуються на балансовий рахунок 3719 «Рахунок для зарахування коштів, що підлягають розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування» (далі – рахунок 3719) у Казначействі. Нагадаємо, під цим рахунком маються на увазі (узагальнено) відповідні небюджетні рахунки, відкриті в органах Казначейства.
У випадку переплати ЄСВ ДФС зараховує ці кошти на рахунок 3719 у сплату майбутніх платежів за тим же небюджетним рахунком відповідно до встановленого розміру ЄСВ і в порядку календарної черговості виникнення зобов'язань платника за цим платежем (п. 4 Порядку № 6). Це означає, що ЄСВ, надміру сплачений, наприклад, підприємцем за себе, автоматично зараховується у сплату майбутніх платежів. Якщо платник не претендує на повернення ЄСВ, ніяких дій йому вчиняти не треба.
Розглянемо підстави та процедуру повернення помилково або надміру сплачених коштів (п. 5 Порядку № 6).
1. Надмірна або помилкова сплата сум ЄСВ та/або застосованих фінансових санкцій на відповідний небюджетний рахунок за рахунком 3719.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року