Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як здійснити звірку за земельним податком

22.06.2017 8481 0 1

Нормами ПК передбачене право фізосіб – платників земельного податку здійснювати звірку з органом ДФС щодо податку та земельних ділянок, які знаходяться у них у власності/користуванні. Зазначимо, що таке право поширюється й на фізосіб-підприємців, оскільки земля надається у власність фізособі. Розглянемо в консультації, що потрібно враховувати при проведенні звірки. Зауважимо, що для юросіб подібна звірка не передбачена, вони можуть звіритися за всіма платежами до бюджету іншим способом у встановленому порядку (докладніше див. «Запити до ДФС: довідка про відсутність заборгованості та звірка розрахунків із бюджетом»).

На підставі яких норм ПК здійснюється звірка за земельним податком?

Право проводити звірку з органом ДФС передбачене п. 286.5 ПК. Зауважимо, що ця норма з'явилася в ПК тільки цього року, тому незнайома платникам земельного податку.

У яких випадках може виникнути необхідність у звірці даних за земельними ділянками?

Звірка даних за земельними ділянками, що знаходяться у власності у фізособи, може бути актуальною у випадку переходу права власності на певну ділянку в середині року. Як передбачено нормами ПК, орган ДФС направляє фізособі податкове повідомлення-рішення з нарахованою сумою податку до 1 липня поточного звітного року. У такому повідомленні вказується сума за весь поточний звітний рік. І якщо, наприклад, перехід права власності відбудеться після цієї дати, то орган ДФС повинен перерахувати податок на землю і направити нове повідомлення-рішення. Однією з підстав для перерахування, на наш погляд, може служити проведена звірка (із поданням оригіналів правовстановних документів).

До якого органу ДФС необхідно звертатися за проведенням звірки?

Щоб звіритися за земельним податком, власнику (користувачу) землі треба звернутися до фіскального органу за місцезнаходженням земельної ділянки.

На підставі якого документа проводиться звірка?

Для проведення звірки платнику земельного податку необхідно написати заяву в довільній формі (див. зразок).

Що повинна містити заява?

У заяві на звірку потрібно вказати:

  • розмір площі земельної ділянки, що перебуває у власності/користуванні платника податків;
  • право на користування пільгою зі сплати податку;
  • ставку податку;
  • нараховану суму податку.

Протягом якого часу ДФС здійснить перерахунок податку, якщо за результатами звірки виявлено розбіжності?

Перерахунок земельного податку здійснюється протягом 10 робочих днів після проведення звірки (п. 286.5 ПК).

1 из 1

Висновки

Фізособи-підприємці мають право звернутися до органу ДФС за місцем знаходження земельної ділянки із заявою про проведення звірки за земельним податком.

Якщо при проведенні звірки будуть виявлені розбіжності, то орган ДФС перерахує земельний податок і випише нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє буде вважатися скасованим (відкликаним).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали