Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як застосувати нульову ставку податку на прибуток новоствореному підприємству?

Підприємство – платник податку на прибуток утворилося в червні 2017 року. У червні – липні господарська діяльність ще не провадилася, і в штаті був один директор, який видав наказ тимчасово не нараховувати собі зарплату. Чи можна такому підприємству застосовувати нульову ставку податку на прибуток у 2017 році?

Не можна. Пояснимо чому.

У п. 44 підрозд. 4 розд. ХХ Податкового кодексу (далі – ПК) сказано, за яких умов платник податку на прибуток, який зареєстрований після 1 січня 2017 року (пп. «а»), може застосувати цього року нульову ставку податку. Одна з умов: якщо за такий звітний рік розмір щомісячної зарплати (доходу), нарахованої кожному працівникові, буде не менше 2 МЗП. На 01.01.17 р. розмір МЗП становить 3 200 грн. Це означає, що щомісячна зарплата працівника, який перебуває з підприємством-нульовиком у трудових відносинах, не повинна бути менше 6 400 грн.

А в нашому випадку за перші місяці роботи підприємства зарплата взагалі не нараховується (до речі, це суперечить трудовому законодавству). Тому через недотримання зарплатного критерію таке підприємство вже не має права на застосування нульової ставки в 2017 році.

А якщо директор усе ж таки нарахує собі зарплату за червень – липень 2017 року в розмірі 6 400 грн., чи можна такому підприємству розраховувати на нульову ставку податку на прибуток?

На це запитання однозначно відповісти не можна.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали