• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Якщо зупинили ПН/РК із посиланням на пп. 1.6 п. 1 Критеріїв: план дій

Уже 26 березня 2018 року «найщасливіші» платники ПДВ отримали квитанцію про зупинення їх ПН/РК на підставі відповідності вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризикованості платника податків. Що робити в цьому випадку?

У першу чергу слід надіслати до органу ДФС пояснення зі скан-копіями документів, що передбачені в п.14 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК від 21.02.18 р. № 117 (далі – Порядок № 117). Зауважте, у вас на оскарження зупинення – 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного в ПН/РК. Тобто часу ще достатньо, водночас треба поспішати, але врахувати всі вимоги Порядку № 117. Оскільки правильне оскарження є запорукою якнайшвидшого розблокування ПН/РК, зверніть увагу на свої документи та не пропустіть жодної специфікації, жодної ТТН-ки або/та паспорта. Навіть якщо вашу ПН/РК не розблокують, надання всіх документів буде вагомим доказом на вашу користь при подальшому оскарженні.

Водночас доцільними будуть такі кроки (вони можуть виконуватися одночасно з підготовкою до розблокування ПН/РК, що передбачена п. 14 Порядку № 117). Звертаю увагу, що такі дії не суперечитимуть ст. 55 Конституції України, де, зокрема, указано, що кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

По-перше, слід написати запит до вашого органу ДФС орієнтовно такого змісту: «26.03.18 р. ТОВ «ПДВНДС-2018» (код ЄДРПОУ 11111111) отримало квитанцію про те, що реєстрація його податкової накладної № 13 від 13.03.18 р. в ЄРПН зупинена. Податкова накладна відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Відповідно до Критеріїв ризиковості платника податків, викладених у листі ДФС від 21.03.18 р. № 959/99-99-07-18, якщо виявлено, що платник податків має ознаки ризиковості згідно з п. 1.6 цих Критеріїв, то такий платник податків виноситься на розгляд Комісії в той самий день і вноситься до переліку ризикових платників у день проведення засідання Комісії, на якому прийнято відповідне рішення. Відповідно до ст. 17 Податкового Кодексу (далі – ПК) просимо повідомити та надіслати ТОВ «ПДВНДС-2018» належним чином завірену копію рішення Комісії про те, що ТОВ «ПДВНДС-2018» вноситься до переліку ризикових платників».

Навіщо робити такий запит? Щоб потім, у найгіршому випадку, відповідно до пп. 14.1.7 ст. 14, пп. 17.1.7 ст. 17, п. 55.1 ст. 55, ст. 56 ПК оскаржити рішення Комісії органу ДФС про внесення платника ПДВ до переліку ризикових. Запит краще відправити поштою, з описом.

По-друге, доцільно оскаржити дії Комісії щодо віднесення платника ПДВ до переліку ризикових, про що вказано у квитанції до ДФС. Юридично правильно спочатку дочекатися, коли ваш орган ДФС або надішле копію рішення Комісії (якщо надішле), або дочекатися відповіді на ваше оскарження зупинення ПН/РК.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали