Декларація про доходи фізособи: поради щодо заповнення
Акценти статті:
- на які нюанси оподаткування потрібно звернути увагу звичайній фізособі (не підприємцеві), яка отримувала минулого року доходи різного виду (у вигляді зарплати, винагороди за цивільно-правовими договорами (далі – ЦПД), від продажу (обміну) рухомого і нерухомого майна, від здачі майна в оренду, у вигляді подарунків та/або спадку);
- як фізособі заповнити основну частину декларації про доходи.
Форма декларації про майновий стан і доходи та Інструкція про її заповнення затверджені наказом Мінфіну від 02.10.15 р. № 859 (далі – Інструкція № 859, декларація). І форма декларації, і Інструкція № 859 наказом Мінфіну від 25.04.19 р. № 177 були викладені в новій редакції. Звернемо увагу: у декларативну кампанію – 2019 податківці хочуть отримати декларацію від фізосіб за новою формою.
До цього рядка повинні потрапити суми доходів, нарахованих (виплачених) роботодавцем у формі заробітної плати та інших виплат, які до неї прийнято відносити. Із цих сум складається показник графи 3 рядка 10.1. А у графах 4 та 5 цього ж рядка потрібно зазначити суми ПДФО і військового збору (далі – ВЗ), які були утримані з таких доходів роботодавцем (або роботодавцями, якщо їх декілька у фізособи).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року