• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Що нового у коригуваннях ПК і ПЗ при списанні заборгованості

10.08.2018 264 1 5

Із цієї статті ви дізнаєтеся: коли та як платникові ПДВ слід відкоригувати податковий кредит або податкові зобов'язання при списанні безнадійної заборгованості.

Що можна зробити на практиці: скористатися нашими рекомендаціями, щоб не витрачати час на пошуки необхідної інформації в різних джерелах.

Покупець отримав від постачальника товари (послуги), відобразив при їх отриманні податковий кредит на підставі зареєстрованої податкової накладної (далі – ПН). Проте за товари покупець так і не розрахувався з постачальником.

Чи потрібно покупцеві коригувати податковий кредит при списанні кредиторської заборгованості?

На думку ДФС, потрібно (ЗІР, категорія 101.23). Оскільки товари (послуги), отримані платником ПДВ і не оплачені протягом строку позовної давності, уважаються безоплатно отриманими. Адже відсутній факт їх придбання, як це передбачено в п. 198.3 Податкового кодексу (далі – ПК), а отже, і права на податковий кредит за такими товарами (послугами) у платника ПДВ немає.

При цьому в розумінні пп. 14.1.257 ПК сума заборгованості одного платника податків перед іншим платником податків, не стягнута після закінчення строку позовної давності, є безповоротною фінансовою допомогою.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали