• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Ціну товару встановлено у гривневому еквіваленті інвалюти: як оформити ПН та РК?

Між двома підприємствами-резидентами укладено договір на постачання імпортного обладнання. Сторони встановлюють ціну договору в гривнях, але у прив'язці до суми в іноземній валюті. Також за умовами договору покупець повинен відправити постачальникові передоплату в розмірі 100 % вартості обладнання. Виникли запитання.

Чи можна робити прив'язку ціни договору постачання до іноземної валюти?

Для відповіді на це запитання потрібно звернутися до норм законодавства, якими регулюються правила ціноутворення в договірних відносинах. Треба сказати, що ці норми досить спірні.

Так, у Цивільному кодексі (далі – ЦК) сказано, що зобов'язання повинне бути виражене у грошовій одиниці України – гривні, проте сторони можуть визначити грошовий еквівалент зобов'язання в іноземній валюті (ст. 524). А якщо в зобов'язанні визначено грошовий еквівалент в іноземній валюті, то сума оплати в гривнях обчислюється за офіційним курсом на день оплати або за іншим курсом, установленим законом або договором (ч. 2 ст. 533).

А ось Господарський кодекс, Закон від 21.06.12 р. № 5007-VI «Про ціни та ціноутворення» і постанова КМУ від 18.12.98 р. № 1998 містять заборону на встановлення ціни в іноземній валюті.

Що робити? Пропонуємо сторонам таке рішення:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали