Анулювання ПДВ-реєстрації за рішенням органу ДФС: податкові наслідки
12.01.2016 234 0 0
Акценти цієї статті:
- підстави для анулювання реєстрації платника ПДВ;
- податкові наслідки анулювання ПДВ-реєстрації;
- порядок оподаткування перехідних операцій.
Підстави для анулювання
ПДВ-реєстрації
Підстави для анулювання реєстрації платника ПДВ наведено в ст. 184 Податкового кодексу (далі – ПК). Причому за підставою, зазначеною в пп. «а» п. 184.1 ПК, анулювання проводиться тільки за заявою платника ПДВ, за всіма іншими підставами – як за заявою платника, так і за ініціативою органу ДФС.
На цей момент найбільш популярну підставу для анулювання ПДВ-реєстрації за ініціативою органу ДФС наведено в пп. «ж» п. 184.1 ПК. Звучить вона так: у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців є запис про відсутність юрособи або фізособи за місцезнаходженням або про відсутність підтвердження відомостей про юрособу.
Як правило, така подія планується платником ПДВ заздалегідь, у нього є час підготуватися. А ось анулювання за ініціативою органу ДФС може відбутися несподівано для платника і поставить його, що називається, перед фактом.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року