Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

У підприємства електронний статут: як працювати з контрагентами?

Із цієї статті ви дізнаєтеся: які зміни в законодавстві торкнулися установчих документів підприємства, чим це обернулося для деяких суб'єктів господарювання і чи є в них вихід із ситуації, що склалася.

Що можна зробити на практиці: підготувати для контрагентів, які не знайомі із змінами, що відбулися, пам'ятку з витягами з нормативних документів, про які йтиметься в даній консультації. Підготувати документи, пред'явлення яких буде достатньо для підписання господарського договору.

Із 1 січня цього року законодавство в сфері держреєстрації суттєво змінилося: Закон від 15.05.03 р. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон № 755) був викладений у новій редакції. Загальна тенденція цих змін – поступова відмова від паперового документообігу та перехід до електронних сервісів у сфері держреєстрації.

От тільки не всі суб'єкти господарювання виявилися морально готовими до сучасних методів реєстрації. Це й викликало складності в їх роботі. Розглянемо, у чому проблеми, і вкажемо шляхи їх вирішення.

Яке законодавче нововведення породило проблеми?

Одне з нововведень Закону № 755: при реєстрації юридичних осіб їм тепер не видають на руки паперовий статут з відмітками про проведені реєстраційні дії.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали