Підприємством загублено оригінал установчих документів: що слід зробити?
04.01.2016 12387 0 1
Наше підприємство втратило оригінал свого статуту. У зв'язку із цим виник ряд запитань.
- Що слід зробити для відновлення статуту?
Підприємству необхідно отримати дублікат статуту. Оформлення і видача таких дублікатів віднесені до компетенції держреєстратора (ч. 1 ст. 6 Закону від 15.05.03 р. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців», далі – Закон № 755).
Для отримання дубліката підприємству потрібно діяти, виходячи з вимог ч. 15 ст. 19 Закону № 755, а саме:
1) звернутися до органу внутрішніх справ із заявою про втрату оригіналу установчих документів та отримати там довідку про реєстрацію цієї заяви. Правила приймання таких заяв містяться в Інструкції, затвердженій наказом МВС від 19.11.12 р. № 1050;
2) звернутися до держреєстратора із заявою про втрату оригіналів установчих документів юридичної особи за формою, затвердженою наказом Мін’юсту від 17.04.13 р. № 730/5. До заяви треба додати:
- платіжний документ, що підтверджує внесення плати за оприлюднення повідомлення про втрату документів на офіційному веб-сайті Мін’юсту. Згідно із ч. 5 ст. 22 Закону № 755 розмір такої плати становить 0,05 мінімальної заробітної плати (далі – МЗП). На сьогодні це 68,90 грн (1 378 грн. х 0,05);
- довідку, видану органом внутрішніх справ про реєстрацію заяви про втрату оригіналів установчих документів;
- платіжний документ про сплату адміністративного збору за видачу дубліката оригіналу установчих документів. Збір справляється згідно із ч. 3 ст. 10 Закону № 755 у розмірі 0,02 МЗП, тобто на сьогодні становить 27,56 грн. (1 378 грн. х 0,02).
При поданні держреєстратору заяви і документів необхідно буде пред'явити:
- документ, що посвідчує особу, – якщо документи подає керівник юрособи, чиї повноваження підтверджуються даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців (далі – ЄДР);
- документ, що посвідчує особу, а також довіреність – якщо документи подає представник юрособи.
Якщо всі документи оформлені правильно, то не пізніше наступного робочого дня з моменту подання документів держреєстратор внесе до ЄДР запис про втрату установчих документів. Після цього підприємству видадуть дублікат загубленого статуту. Тоді можна буде оформити нову редакцію статуту, зареєструвавши її у держреє-стратора.
- Чи повинне підприємство опублікувати в друкованих виданнях оголошення про втрату статуту?
Ні, достатньо оприлюднення такої інформації на сайті Мін’юсту, а також унесення відповідного запису до ЄДР (відомості із цього реєстру є загальнодоступними).
- Чи можна оформити нову редакцію статуту, не повідомляючи держоргани про втрату статуту?
Ні, без оформлення дубліката статуту й оприлюднення факту втрати статуту зареєструвати нову редакцію установчих документів не вийде.
Річ у тому, що при реєстрації змін до установчих документів (а викладення статуту в новій редакції теж належить до таких змін) ви повинні будете подати держреєстратору серед інших документів (ч. 1 ст. 29 Закону № 755):
- або оригінал установчих документів юрособи, а його у підприємства немає,
- або інформацію про оприлюднення повідомлення про втрату оригіналу установчих документів.
Таким чином, при втраті статуту необхідно пройти всю процедуру, викладену у відповіді на перше запитання.
Коментарі до матеріалу