Договір управління майном: правові питання
08.12.2016 601 0 1
У консультації розглянемо юридичні аспекти договору управління майном, з'ясуємо, які істотні умови він повинен містити та які його особливості.
Правові відносини, що виникають за договором управління майном, регулюються ст. 1029–1045 Цивільного кодексу України від 16.01.03 р. № 435-IV (далі – ЦК).
Так, за договором управління майном одна сторона (установник управління) передає другій стороні (управителеві) на визначений строк майно в управління, а управитель зобов'язується за плату здійснювати від свого імені управління цим майном в інтересах установника управління або вказаної ним особи (вигодонабувача) (ч. 1 ст. 1029 ЦК).
На практиці це має такий вигляд: власник будівлі передає її в управління агентству нерухомості, яке, у свою чергу, виконує дії з його упраління. Наприклад, агентство нерухомості самостійно підшукує орендарів для здачі будівлі в оренду. У такому випадку орендар укладає договір з агентством як з управителем, який за свої послуги отримає винагороду від власника будівлі.
Назвемо особливості договору управління майном:
1) сторонами договору є як мінімум дві особи – власник майна та управитель;
Повна версія доступна тільки передплатникам
Отримайте відповідь на своє питання зараз і забезпечте себе від питань в майбутньому. Підпишіться на електронне видання для бухгалтерів і керівників Uteka
Оформити передплату на розділ «Комерція»
Відповідь Вам потрібна прямо зараз?
Бухгалтера довіряють нам - а ми довіряємо БУХГАЛТЕРАМ
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року