Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Архів агропорадників від Uteka

01.01.2025 8 0 0

Зберігання та використання пального на сільгосппідприємстві: облік, податки та документальне оформлення

Основна діяльність, яку здійснюють сільгосптоваровиробники (виробництво сільськогосподарської продукції, переробка сировини рослинного і тваринного походження в продукти харчування тощо), потребує стабільного забезпечення техніки пальним та ефективного його використання. Але на цьому проблеми не закінчуються.

На найважливіші запитання дамо відповіді у цьому Агропораднику.

Детальніше про агропорадник

Перейти до агропорадника

Зберігання та експорт зерна: оформлення, бухоблік, податкові наслідки

Пропонуємо до вашої уваги Агропорадник, в якому висвітлено найважливіші аспекти обліку зерна.

З нього ви дізнаєтеся про засади документування, бухобліку і податкові нюанси операцій, починаючи зі збору зернових і завершуючи їх реалізацією та експортом, з урахуванням організаційних та законодавчих змін 2022 року.

Матеріали Агропорадника допоможуть вам у вашій нелегкій праці..

Детальніше про агропорадник

Перейти до агропорадника

Платники єдиного податку четвертої групи: особливості оподаткування, обліку та готівкових операцій

Більшість сільгосппідприємств є платниками єдиного податку четвертої групи. Адже ця система оподаткування передбачена саме для виробників сільгосппродукції. До того ж вона має переваги порівняно з іншими системами: заміна сплати окремих податків і зборів на сплату ЄП з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

В Агропораднику ми розглянемо, за яких умов сільгосппідприємство може претендувати на сплату ЄП у четвертій групі, а також розкажемо, що треба зробити таким підприємствам до 1 січня 2022 року.

Детальніше про агропорадник

Перейти до агропорадника

Земельні відносини в Україні

Земля є основним елементом, без якого неможливо вирощувати сільгосппродукцію. Як відомо, з 1 липня 2021 року розпочнеться перший етап продажу земель сільськогосподарського призначення. До цього часу слід провести комплексну експертизу наявних договорів оренди землі і за необхідності привести їх у відповідність до норм законодавства.

В агропораднику розповімо, які правові аспекти використання земель сільгосппризначення потрібно врахувати аграрію.

Детальніше про агропорадник

Перейти до агропорадника

Трудові відносини та оплата праці у сільському господарстві

Трудові відносини, режим роботи та оплата праці у сільському господарстві мають свої особливості. Це пов’язано із сезонністю робіт, інтенсивністю праці у періоди посівної та збору врожаю.

В агропораднику розповімо про правила складання колдоговору та документів щодо організації й оплати праці, оформлення трудових відносин з працівниками, особливості застосування систем оплати праці та встановлення режимів роботи, нюанси оплати праці та оподаткування виплат на сільгосппідприємстві. Окремо зупинимося на особливостях трудових відносин та оплати праці в фермерських господарствах.

Детальніше про агропорадник

Перейти до агропорадника

Емфітевзис та оренда сільгоспземель: договірні відносини, облік та оподаткування

Україна готується до відкриття ринку землі 1 липня 2021 року. До того ж більшість сільськогосподарських підприємств користуються землею на правах оренди або емфітевзису.

Як правильно оформити договірні відносини, аби не втратити землю, який порядок обліку та оподаткування операцій, пов'язаних із договорами оренди та емфітевзису, – про всі нюанси читайте в агропораднику «Емфітевзис та оренда сільгоспземель: договірні відносини, облік та оподаткування» від Uteka.

Детальніше про агропорадник

Перейти до агропорадника

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агропорадники»

Всебічні та обґрунтовані рішення для агропідприємств

3600 грн. / рік

Купити