Шановні колеги та партнери!
Більшість сільгосппідприємств є платниками єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи. Адже ця система оподаткування передбачена саме для виробників сільгосппродукції. До того ж вона має переваги порівняно з іншими системами: заміна сплати окремих податків і зборів на сплату ЄП з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Як відомо, четверту групу можуть обрати сільськогосподарські товаровиробники, в яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 %. Проте передбачено випадок, коли частка сільськогоспвиробництва може бути меншою за 75 % – це дозволено, якщо у попередньому звітному році на підприємстві стався форс-мажор: заморозки, посуха, повінь, пожежа тощо.
Незважаючи на те що реєстрація платником ЄП є безстроковою, єдинникам четвертої групи слід дотримуватись умов, визначених для них Податковим кодексом, та щороку підтверджувати свій статус.
В Агропораднику ми розглянемо, за яких умов сільгосппідприємство може претендувати на сплату ЄП у четвертій групі, а також розкажемо, що треба зробити таким підприємствам до 1 січня 2022 року.
Зокрема, ви дізнаєтеся:
Також проаналізуємо найбільш поширені випадки позбавлення аграріїв податківцями статусу платників ЄП четвертої групи і надамо практичні рекомендації, як їх уникнути.
Агропорадник зацікавить керівників підприємств, бухгалтерів, економістів та фінансистів.
Для ознайомлення з Агропорадником не забувайте вводити свій логін та пароль або оформити передплату.
З питань придбання звертайтеся за тел. +38(044) 334-62-70